Endüstriyel Çatı GES'lerde Yatırım Zamanı

FAHİŞ ELEKTRİK FATURALARINI ve ENERJİ KISITLAMALARINI  FIRSATA ÇEVİRME ZAMANI

Eylül 2021 tarihinden itibaren Türk Lirası'nda görülen değer kaybı yatırım maliyetlerini önemli ölçüde artırmışken, 2022'ye girerken yapılan ve periyodik olarak devam eden elektrik zamları çok can yakıcı bir hal almıştı.

Diğer yandan, belli dönemlerde yaşanan ve yaşanabilecek olan enerji kısıtlamaları, sıkıntının tuzu biberi olmuştu.

İşte bu noktada; 24.02.2022 tarihinde yayınlanan 5029 sayılı Bakanlar kurulu Kararı ile GES/RES yatırımı yapan firmalara 4'üncü bölge teşvik desteği ve en önemlisi yatırım tutarının  %30'u oranında  Vergi Muafiyeti getirilmiş olup, direkt vergiden düşülerek uygulanan ve neredeyse Hibe niteliğinde olan bu teşvik, tarihi bir FIRSAT yaratmıştır.

Yatırım-Finans maliyetlerinin geldiği noktada; Elektrik fiyatlarındaki çok yüksek orandaki bu artış ve getirilen teşviklerle,  Sanayi-Ticari-Organize aboneleri için, 3-4 yıl gibi, son derece rantabl,  yatırım geri dönüş noktası (IRR) ile adeta krizi fırsata çevirme imkanı oluşturmuştur. (Finans maliyeti dahil, maksimum 5 yıl)

-Yatırımınızı Finanse Ediyoruz. 

-Elektrik Faturanızı Sabitliyoruz. (Kredi vadesini; taksit miktarının fatura tutarınız kadar olacak şekilde düzenliyoruz.)

Abone Tarife türüne göre; finans maliyeti dahil 50-60 ay civarında, nakit akışınızı etkilemeyecek şekilde bir ödeme planı oluşmaktadır.

Vade sonunda ödemeniz bitmekte olup; 30 yıla yakın, bu güçteki tüketiminiz kadarı için, hiç bir bedel ödemiyorsunuz.

Yatırım gücü, çatı büyüklüğü ve firmanızın tüketim birim maliyetleri doğrultusunda, Size özel başa baş noktası belirlenecektir.

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarına Yönelik Yatırım Teşvik Sistemini yönetiyoruz.

Ayrıca, çatı büyüklüğü yeterli olmayan firmalar için, İzmir-Manisa hinterlandında,  izinleri alınmış arazi de önermekteyiz.

(Yani; GES yatırımınız için, Teşvik Yönetimi, Finans, EPC Firma ve Arazi Önerme suretiyle, entegre bir hizmet sunmaktayız.)

Görüldüğü gibi; yatırım yapılmasa da ödenilecek olan elektrik fatura tutarı kadar taksit ödenilerek, üstelik vade boyunca fatura tutarı da sabitlenerek, 30 yıla yakın elektrik maliyetleri sıfırlanmış olmaktadır. Enerji kısıtı da olmadığı gibi, %30 oranında da tarihi hibe teşviği fırsatından da yararlanılmış  olacaktır.

SON KEZ FAHİŞ ELEKTRİK FATURASI ARTIŞINI FIRSATA ÇEVİRİN. Ve, 30 yıl Elektrik Faturasını unutun. İşletmeniz faaliyetini durdursa bile, Çatı'nız (Veya arazi GES) elektrik üretmeye, gelir getirmeye devam etsin...

HSC Enerji Finans; Önde gelen Panel ve İnverter üreticileri ile EPC ve Çok güçlü Finans (Yurt içi - Yurt dışı) kuruluşlarının Optimum Bileşenlerinden oluşmaktadır...

ENDÜSTRİYEL ÇATI YATIRIM  -  FİNANS  ve /veya GES Arazi talebiniz olması halinde, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kalite-Maliyet-Verimlilik optimizasyonu bizim işimiz..

HSC ENERJİ FİNANS

(553) 100 48 84

Bu sayfayı paylaş